Inne

Czy opłaca się zaciągać pożyczki pozabankowe?

Wiele osób przyznaje się do pożyczania pieniędzy. Polacy często nie posiadają żadnych oszczędności i swoje pensje wydają na bieżące wydatki. Kiedy pojawiają się nagłe i niespodziewane wydatki, wtedy pożyczka pozabankowa wydaje się być dość rozsądnym rozwiązaniem. Czy jej warunki są uczciwe? Wszystko zależy tu od tego, jakiego pożyczkodawcę wybierze klient. Jeśli jest to jedna z czołowych firm na rynku, z pewnością nie musi się niczego obawiać. Dzisiaj takie pożyczki pozabankowe oferują bardzo korzystne warunki.

W jaki sposób udzielana jest pożyczka pozabankowa?

Aby otrzymać taką pożyczkę, trzeba złożyć wniosek. Zazwyczaj pożyczkodawcy ilość formalności ograniczają do minimum. Oznacza to, że nie ma konieczności dostarczania różnych zaświadczeń i oświadczeń. Coraz częściej pożyczkę można zaciągnąć przez Internet, na stronie pożyczkodawcy, albo przez aplikację mobilną. Pożyczka pozabankowa może zostać udzielona w formie chwilówki z krótkim terminem spłaty lub w formie pożyczki ratalnej.

Ile kosztują pożyczki pozabankowe?

Kiedyś uważano, że taka pożyczka to znacznie droższe rozwiązanie od kredytu bankowego. Dzisiaj nie jest to jednak prawdą. Z uwagi na zautomatyzowany system weryfikacji wniosków, znacznie obniżyły się koszty pożyczki. Wielu klientów przyznaje, że takie zobowiązanie w instytucji pozabankowej odpowiada im znacznie bardziej, niż tradycyjny kredyt bankowy, który widoczny jest przecież we wszystkich bazach. Ilość firm oferujących pożyczki pozabankowe stale rośnie.