Inne

Co zrobić, aby skutecznie schudnąć?

Większość osób przynajmniej raz w życiu myślała o odchudzaniu. Chęć do zrzucenia bagażu nadprogramowych kilogramów budzi się w nas przeważnie na przełomie roku (postanowienia noworoczne) lub przed sezonem wakacyjnym (każda kobieta chce przecież wyglądać oszałamiająco w bikini, a i Panowie lubią pochwalić się wymodelowaną sylwetkę na plaży). Plany, planami, jednak nie każdemu udaje się osiągnąć sukces. Spersonalizowana dieta oraz odpowiednio dobrany plan treningowy – taki zestaw sprawi, że odchudzanie stanie się bardziej efektywne.

Dieta i ćwiczenia – zestaw, który pomoże schudnąć

Do procesu odchudzania warto podejść świadomie. Błądzenie po omacku, chwytanie się przypadkowo znalezionych w sieci diet, skończy się brakiem efektów. Nawet jeżeli nastąpi redukcja wagi, to będzie ona jedynie chwilowa, a prędzej czy później (zdecydowanie częściej – prędzej), pojawi się efekt jojo, czyli sytuacja, że waga nawet nie tyle wraca do poziomu wyjściowego, co staje się jeszcze wyższa i okazuje się, że wszystkie wysiłki, w tym drakońska dieta, poszły na marne. Chcąc osiągnąć trwałe efekty, warto oddać się pod opiekę specjalistów – dietetyka oraz trenera personalnego. Maksimum efektów będzie widoczne jedynie wówczas, gdy dieta zostanie połączona z wydajnym treningiem kształtującym wymarzoną sylwetkę.

Spersonalizowana dieta – klucz do sukcesu w odchudzaniu

Jak już zostało to wspomniane w poprzednim akapicie, dieta nie powinna być w żadnym przypadku dobrana na zasadzie przypadku. Eksperymenty tego typu nigdy nie kończą się zbyt dobrze. Nie dość, że nie uda się zrealizować planu odchudzania, to można jeszcze pogorszyć poziom samopoczucia i samooceny. Jaką dietę zatem stosować? Optymalnym rozwiązaniem będzie jadłospis, który zostanie skrojony na miarę konkretnego organizmu. Dietetyk, układając plan żywienia, powinien wziąć pod uwagę indywidualne aspekty, takie jak wiek, zawód czy poziom aktywności fizycznej. Istotny będzie także wyznaczony cel – inaczej będzie prezentować się dieta odchudzająca, a inaczej taka, w wyniku której klient będzie liczył na przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej.

Sprawdź na: https://strefaprzemian.pl/