Inne

Jak wybierać ręczniki do naszych codziennych potrzeb?

Ręczniki jakie najczęściej kupują Polacy to kolorowe kompozycje jakie w bardzo niskich cenach oferują nam super i hipermarkety. Oczywiście takie ręczniki mogą być dobre i spełniać swoje zadania, jednak im prościej tym lepiej i najlepszym wyborem zawsze będzie biały, zwykły ręcznik bawełniany.

Dlaczego ręcznik bawełniany jest najlepszy?

Materiał z jakiego wykonany jest ręcznik to zwykle bawełna, jednak wielu producentów nieco nagina możliwości określenia danej tkaniny jako bawełniana, stąd wielkimi literami czytamy, że mamy do czynienia z ręcznikiem bawełnianym, a tak naprawdę mamy ręcznik bawełniany z domieszką sztucznych, syntetycznych materiałów. To oczywiście nie zagraża naszemu życiu, jednak komfort korzystania z ręczników z czystej bawełny i tych z syntetycznymi wstawkami jest inny. Po pierwsze ręcznik bawełniany znacznie lepiej schnie i więcej wchłania, szybciej można się z niego pozbyć nieprzyjemnych zapachów i na długo zachowuje swój naturalny wygląd. Ręczniki syntetyczne, choć zwykle wykonane z materiałów, które pięknie się barwią są jednak mniej elastyczne, mogą szybciej ulegać uszkodzeniom i na pewno nie pozostaną tak samo ładne na długo jak klasyczny ręcznik bawełniany.

Ręczniki dla dzieci

Dla naszych najmłodszych najlepiej również kupować wyłącznie ręczniki bawełniane. Są one bezpieczne dla maluszków już od pierwszych chwil życia, nie szkodzą delikatnej i wrażliwej skórze a ponadto pomagają radzić sobie z odparzeniami innymi drobnymi ranami na skórze. Dla niemowląt i dzieci w młodszym wieku wybierajmy koniecznie ręczniki białe, bo szybciej zauważymy na nich brud.

Sprawdź na: https://colorstories.pl/