Inne

Jakie zalety przedstawia trening EMS dla amatora

Trening EMS zdobywa coraz większą popularność co przekłada się na liczbę akademii sportowych, klubów i siłowni wyposażających się w sprzęt do tej formy treningu. Samo wyposażenie to jednak nie wszystko – konsultanci, opiekunowie czy trenerzy prowadzący taki trening EMS powinni być dodatkowo odpowiednio przeszkoleni praktycznie i teoretycznie z zagadnień związanych z elektrostymulacją mięśni w trakcie wysiłku fizycznego. Sama technologia odniosła bowiem najpierw wielki sukces w świecie sportu profesjonalnego, gdzie z powodzeniem została wprowadzona w czołowych klubach i reprezentacjach na świecie – była tam jednak stosowana pod ścisłym nadzorem najlepszego personelu medycznego jaki jest na rynku. Nie oznacza to jednak, że amator czy osoba początkująca w treningu, nie może odnieść sporych korzyści z tytułu tego, jak działa trening EMS.

Siłownia EMS – miejsce przede wszystkim dla początkujących

Chociaż oczywistym jest, że zawodowi sportowcy starają się wykorzystać każdą możliwą nowinkę technologiczną i medyczną do poprawienia swoich osiągów treningowych lub przyspieszenia regeneracji – to w przypadku ścisłego topu profesjonalnych sportowców, można poprawić swoje osiągnięcia o maksymalnie 2-3 procenty. W przypadku amatora, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z jakimkolwiek treningiem, siłownia EMS może stanowić dużo lepsze miejsce do szybkiego budowania swojej kondycji i siły, ponieważ to właśnie u osób początkujących widać będzie najszybciej progres wynikający z dodatkowego elektronicznego stymulowania jego mięśni. Aby odnieść jednak w tym zaawansowanym treningu sukces, trzeba nie tylko ubrać się w odpowiednie gadżety EMS, ale również uzyskać specjalistycznie zaprogramowany plan treningowy pod swoje możliwości oraz oczekiwania.

Zalety treningu ze wsparciem elektrostymulacji

W trakcie danego treningu rzadko stymuluje się jednocześnie wszystkie mięśnie trenującego i fakt, że trening EMS można bardzo skutecznie nakierować na tylko jedną partię mięśni lub dany fragment ciała, dodatkowo podnosi walory takiego treningu. Za przykład mogą tutaj posłużyć osoby w trakcie rehabilitacji i rekonwalescencji ruchowej, które muszą na nowo wzmacniać mięśnie szkieletowe lub w ogóle przypominać sobie wzorce ruchowe np. kończyn po urazie. Dla takich użytkowników, możliwość ubrania elektrostymulatorów na plecy czy kończynę, wielokrotnie podnosi skuteczność zaplanowanej terapii i przyspiesza powrót do pełen funkcjonalności.