Inne

Jak dopasować ubezpieczenie gabinetu stomatologicznego?

W dzisiejszych czasach ubezpieczyciele dają możliwość ubezpieczania dosłownie wszystkiego. Przede wszystkim, warto ubezpieczać życie i zdrowie, ale również najcenniejsze z posiadanych dóbr. Przykładem są nieruchomości i pojazdy, jak również drogie maszyny. Ubezpieczając gabinet stomatologiczny, nie powinno się go traktować, jako samej nieruchomości, ale trzeba też pamiętać o jego wyposażeniu, które często jest niezwykle cenne. O czym trzeba pamiętać wybierając ofertę ubezpieczenia i jak zapewnić sobie spokój i komfort psychiczny?

 

Dlaczego warto ubezpieczyć narzędzia stomatologiczne?

W gabinecie stomatologicznym nie brakuje bardzo specjalistycznych i nowoczesnych maszyn, które ułatwiają wykonywanie zabiegów dentystycznych. Producenci dostarczają dziś wyjątkowych rozwiązań i wykorzystują przy tym nowe technologie, ale związane jest to również z wysokim kosztem zakupu i konserwacji maszyn i sprzętów. Również niektóre narzędzia stomatologiczne kosztują fortunę, z uwagi na swoją unikalną budowę i możliwości, jakie stwarzają w pracy. Ubezpieczając gabinet, warto więc uwględnić w polisie wyposażenie. Nie można przecież przewidzieć ewentualnej kradzieży, czy włamania, ale również zalania, czy pożaru.

 

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla lekarza

Nawet najlepszy lekarz ma prawo się czasami pomylić. W przypadku stomatologów często zdarzają się niezadowoleni pacjenci, którzy dochodzą swoich praw, również w postępowaniu sądowym. Każdy lekarz powinien więc rozważyć wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które pozbawi go konieczności wypłaty odszkodowania z własnej kieszeni, jeśli zajdzie taka konieczność. Czasami zasądzone kary i odszkodowania bywają bardzo wysokie, ponieważ pacjent pokrywa z nich koszty napraw w innym gabinecie lub całkiem nowe uzębienie. Stawki za ubezpieczenie OC dla lekarzy nie są wysokie, a uzależnione są zawsze od wybranego pakietu. Jeśli korzystamy przy okazji z innych pols w danej firmie, z pewnością można liczyć na korzystniejsze warunki. Przed podpisaniem umowy, koniecznie zaleca się porównanie kilku ofert różnych firm, aby zyskać pewność, że wykupimy tę najtańszą.

Sprawdź na: https://chirmed.pl/