Inne

Jak działają soczewki fotochromowe?

Postęp w okulistyce, który nastąpił na przestrzeni ostatnich lat jest bardzo duży. Bardzo popularne zrobiły się okulary zaopatrzone w soczewki fotochromowe. Jest to specyficzny typ soczewek, a technologia produkcji szkła, która jest stosowana do ich produkcji, znalazła swoje zastosowanie nie tylko w produkcji okularów, ale również w wielu innych miejscach w przemyśle, takich jak produkcja okien w przeszklonych biurowcach lub produkcja szyb samochodowych.

Soczewki fotochromowe w okularach przeciwsłonecznych

Działanie soczewek fotochromowych jest bardzo proste, choć sam proces produkcji oraz podwaliny teoretyczne dzięki którym ten typ soczewek powstaje, same w sobie są dość skomplikowane. Soczewki fotochromowe są w stanie zmieniać poziom pochłaniania promieni ultrafioletowych, czyli tych które najbardziej przeszkadzają ludzkiemu oku, wraz ze zmianą intensywności padania promieni na soczewkę. Wprowadzenie szkieł tego typu do masowej produkcji było prawdziwą rewolucją, która rozwija się już od lat siedemdziesiątych poprzedniego stulecia. Szkło tego typu można wykorzystać do produkcji okularów, które można nosić praktycznie w każdych warunkach i nie czuć potrzeby zmiany okularów na bardziej, lub mniej przyciemnione wraz ze zmianą intensywności padania promieni słonecznych, związanym chociażby z przechodzącymi co chwila chmurami.

Gdzie kupić okulary z tego rodzaju szkłami?

Soczewki fotochromowe to dość zaawansowana technologia więc, aby dostosować je do potrzeb danej osoby warto udać się do profesjonalnego salonu optycznego. Tam przeważnie można zaopatrzyć się w szkła tego typu, a do tego dopasować typ szkieł do swojej wady wzroku.

Koniecznie odwiedź stronę: https://www.hoyavision.com/