Zdrowy tryb życia

Jaką rolę pełnią w diecie kwasy omega 3?

Kwasy omega 3 to jeden z najcenniejszych składników dietetycznych, którym na pewno warto się zainteresować z punktu widzenia naszego codziennego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Tego rodzaju kwasy tłuszczowe biorą przede wszystkim udział w wspieraniu pracy naszego układu krążenia, redukując ryzyko zawału oraz innych chorób o etiologii miażdżycowej. Dodatkowo, tego rodzaju kwasom przypisuje się również działanie przeciwnowotworowe, co wynikać może z istotnego ograniczania procesów zapalnych, które w niektórych nowotworach – między innymi raku jelita grubego, czy piersi biorą bardzo ważną funkcje na szlaku karcenogenezy. Dlatego też warto się zainteresować tego rodzaju rozwiązaniami i wybrać nowoczesne preparaty oraz naturalne źródła zawierające duże ilości kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3.

Gdzie znajdziemy Kwasy omega 3?

Kwasyomega 3 można znaleźć w wielu produktach pochodzenia naturalnego. Uznanym i doskonale znanym ich źródłem okazują się wszelkie ryby morskie, do których zalicza się łososia, tuńczyka, dorsza, sardynki. Najbardziej wartościowy jest pochodzący z tych ryb olej, którego świetnym przykładem może się okazać tran. Tego rodzaju produkty są bardzo wartościowe i warto z nich już dzisiaj skorzystać. Oprócz tego możemy dostarczać kwasy tłuszczowe omega 3 poprzez spożywanie oleju lnianego oraz innych podobnych produktów. Warto na to zwrócić uwagę i wybrać tego rodzaju rozwiązania dietetyczne, które są bardzo korzystne dla naszego organizmu.

Jakie choroby leczą kwasy omega 3?

Kwasy omega 3 wspierają układ krążenia, ograniczają rozwój nowotworów oraz wspomagają funkcje poznawcze u osób w starszym wieku.