Medycyna

Innowacyjny sposób poprawiania wyglądu

Nie ma osób idealnych, ale nie trzeba też przez całe życie borykać się ze swoimi niedoskonałościami. Tym bardziej, że obecnie medycyna estetyczna potrafi zdziałać cuda i dzięki niej możliwe jest poprawienie swojego wyglądu. Bardzo popularna jest korekta nosa, która nie jest skomplikowana, a ceny zabiegów są coraz przystępniejsze.

Jak przygotować się do korekcji nosa?

Osoby decydujące się na korekcję nosa, muszą wiedzieć, że jest to operacja przy użycia skalpela wymagająca wcześniejszego przygotowania. Pierwszym krokiem jest oczywiście wykonane zleconych przez lekarza badań w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Lekarza zleca również przyjmowanie konkretnych leków, których zdaniem jest przygotowanie pacjenta do zabiegu. Na parę tygodni przed planowanym zabiegiem należy powstrzymać się od palenia papierosów. Odstawić trzeba też aspirynę i jej pochodne, które mają wpływ na krzepliwość krwi. Należy to zrobić już na dwa tygodnie przed operacją. W przypadku zabiegu ze znieczuleniem ogólnym nie wolno niczego jeść ani pić na sześć godzin przed.

Korekta nosa a możliwe powikłania pozabiegowe

Jako, że korekta nosa jest zabiegiem chirurgicznym, mogą w niektórych przypadkach wystąpić pewne powikłania. Możliwe jest pękniecie naczynek nosa, odrętwienie, infekcja, gorsze gojenie się ran, nadmierne krwawienie, obrzęk, zmiany w kolorze skóry, nierówności przegrody, blizny czy asymetria nosa. Czasami dochodzi nawet do zmian w sposobie wdychania powietrza czy też konieczności przeprowadzenia powtórnej operacji.