Medycyna

Jak pozbyć się problemu z chrapaniem?

Chrapanie nie jest naturalnym zjawiskiem ani też problemem osoby śpiącej obok chrapiącego. Bardzo często jest to objaw obturacyjnego bezdechu sennego, czego skutkiem jest niedotlenienie mózgu, mogącym doprowadzić nawet do zawału. Z całą pewnością nie powinno się tego bagatelizować, ale jak najszybciej wyleczyć ową przypadłość. Obecnie jest wiele skutecznych metod, a jedną z nich jest laserowe leczenie chrapania.

Laserowe leczenie chrapania

Za pomocą zabiegu z użyciem lasera możliwe jest wyleczenie chrapania, które jest problemem wpływającym negatywnie zarówno na kondycję organizmu, jak i sferę psychiczną. Osoby chrapiące są najczęściej niewyspane, borykają się z bólami głowy i obniżoną koncentracją. Laserowe leczenie chrapania jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Co więcej nie wymaga ani podania znieczulenia ani też rekonwalescencji. Trwa zaledwie dwadzieścia minut w paru cyklach. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, który nie powoduje żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Jego skuteczność jest bardzo wysoka, wynosi ponad 90%.

Na czym polega leczenie chrapania przy pomocy lasera?

W przypadku laserowego leczenia chrapania nie jest konieczne jakieś specjalne przygotowanie. Zabieg polega na naświetlaniu laserem struktur nosa w celu zredukowania częstotliwości występowania bezdechów sennych. Dochodzi do obkurczania się i zmniejszania wiotkości gardła oraz stymulowana jest produkcja włókien kolagenowych, przez co zwiększa się elastyczność tkanek gardła. Poprawę i pierwsze efekty zabiegu można zauważyć już po około czterech do sześciu tygodniach.