Inne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą poduszkę?

Dzisiaj osoby w różnym wieku skarżą się na problemy z kręgosłupem i dolegliwości bólowe. Wynika to głównie z naszego stylu życia, który jest siedzący i polega w dużej mierze na pracy przy komputerze. Wymuszona pozycja siedząca przez większość dnia i brak sportu sprawiają, że pojawiają się zwyrodnienia, skurcze mięśni i inne dolegliwości, skutkujące bólem i mniejszą ruchomością. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę dla zdrowia kręgosłupa pełni również materac i poduszka, z której korzystamy. Często zaleca się poduszki ortopedyczne, dzięki którym można odczuć sporą ulgę w bólu oraz odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb materac, który zapewni właściwe podparcie dla ciała.

Poduszki ortopedyczne na różne dolegliwości

W zależności od tego, na jaki odcinek kręgosłupa narzeka pacjent, można dopasować dla niego właściwą poduszkę, która pełni funkcje ortopedyczne i przynosi ulgę. Osoby pracujące przy komputerze często miewają bóle odcinka lędźwiowego. Można z nimi walczyć, korzystając z wąskiej poduszki lędźwiowe, przyczepianej do fotela. Osobom skarżącym się na bóle karku poleca się za to wąską poduszkę do spania, która podpiera właśnie kark i przynosi mu wyraźną ulgę. W sklepach medycznych można znaleźć bardzo bogaty wybór poduszek ortopedycznych, dostosowanych do potrzeb różnych osób o rozmaitych problemach.

Jak wybrać dobry materac do spania?

Każdy, kto chce zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa, powinien wybrać właściwy materac do spania. Jego kluczowym parametrem jest zawsze twardość, a ta powinna zostać dopasowana do masy ciała użytkownika i jego wzrostu. Każdy z producentów materacy ma swoje zalecenia dla klientów, które pozwalają wybrać właściwy model. Warto również zwrócić uwagę na to, jakie jest wypełnienie materaca, ponieważ to ono będzie decydowało o stopniu komfortu podczas snu. Zupełnie inaczej śpi się bowiem na materacach piankowych, a inaczej na przykład na sprężynowych kieszeniowych.