Inne

Jak wyposażone powinno być studio filmowe?

Każde studio filmowe, które chce wspiąć się na wyżyny profesjonalizmu, musi w pierwszej kolejności zadbać o to, aby wejść w posiadanie całego, niezbędnego w swojej branży wyposażenia. Nie ulega wątpliwości, że produkcja filmów może stanowić niemałe wyzwanie, należy zatem podejść do niej w sposób kompleksowy, nie zaniedbując żadnego aspektu tej sztuki. Z początku jest to trudne, lecz w miarę kolejnych projektów nabywa się się niezbędnego doświadczenia, które pomaga nam dalej się rozwijać, nabywać nowych kwalifikacji, a także przyciągać kolejnych klientów.

Od jakiego sprzętu należy zacząć swoją filmową przygodę?

Czy nam się to podoba, czy nie, każde studio filmowe musi od czegoś zacząć. Prawdopodobnie najbardziej oczywistym elementem wyposażenia jest tu sama kamera, bez której nie ma mowy o powstaniu jakiejkolwiek produkcji. Nie może być to jednak zwykła kamera – w zależności od specjalizacji naszego studia, należy zainwestować w wyspecjalizowany model, terenowy bądź studyjny. Z biegiem czasu będziemy potrzebowali więcej kamer do bardziej skomplikowanych ujęć, a także licznych akcesoriów w postaci dodatkowego oświetlenia, statywów i tym podobnych.

Więcej dowiesz się na: fdrstudio.pl

Uzupełnienie sprzętu filmowca – o czym pamiętać?

Gdy strona wizualna filmu jest już gotowa, warto pomyśleć także o jego aspektach dźwiękowych. Dobre studio filmowe musi mieć na swoim wyposażeniu zestaw mikrofonów, a także odpowiednie oprogramowanie, które umożliwi mu późniejszą edycję i kosmetykę tak zebranych materiałów. Wyposażenie profesjonalnej klasy może okazać się pewnym wydatkiem, jednak jest to inwestycja, która prędzej czy później się zwróci – i to z dużym zyskiem!