Inne

Jakie są właściwości skanerów 3d?

Sprzęt potrzebny do prawidłowego procesu związanego z produkcją modeli przestrzennych powinien mieć najwyższą jakość i klasę, ponieważ bez wykonywania skanu najlepszej jakości odtworzenie przedmiotu jako wiernej kopii nie będzie możliwe. Na rynku dostępne są różnego rodzaju maszyny, które doskonale spełniają wszelkie wymagania procesowe. Skanowanie 3d to sztuka.

Skanery dotykowe

W procesach tworzenia modeli 3d wykorzystuje się skanery dotykowe, które wyposażone w specjalistyczną sondę mają za zadanie dokładną analizę całej powierzchni przedmiotu, który ma zostać powielony. Dzięki ogromnej czułości i dobrze zaplanowanej funkcjonalności skanery te doskonale dają sobie radę podczas codziennej pracy z profesjonalistami. Skanery tego typu są niezwykle dokładne, ale skanowanie w taki sposób zabiera znacznie więcej czasu niż skanowanie bezdotykowe.

Skanowanie 3d przy pomocy skanerów bezdotykowych

Jeżeli przedsiębiorstwo posiada skaner bezdotykowy 3d, to może pozwolić sobie na znacznie szybszy proces skanowania przedmiotów, niż w przypadku skanowania przy pomocy sprzętu dotykowego. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest do powielania sprzętów delikatnych lub takich, których rozmiary przekraczają średnią. Dzięki używaniu skanerów bezdotykowych technologia druk 3D znacznie przyspiesza i sprawia, że wszystkie procesy wchodzą na znacznie wyższy poziom jakościowy. Skanery bezdotykowe wykorzystują do swojej pracy lasery, strumienie świateł lub takie, które wykorzystuj technologię CT. Działanie poszczególnych maszyn zależy od jednostki i typu, jaki został wybrany przez profesjonalistów odpowiedzialnych za wybór sprzętu.