Bez kategorii

Z czego ułożyć ścieżkę na podwórku?

Posiadając dom z ogrodem, nawet niewielkim, zazwyczaj wkładamy sporo pracy w estetyczne zagospodarowanie tego ostatniego. Kupujemy rośliny zielone i kwiaty, siejemy trawę i sadzimy krzewy. Nie mniej ważnym elementem jest też powierzchnia utwardzona, czyli wszelkiego rodzaju ścieżki, tarasy i podjazdy. Ważne jest, aby były one wytrzymałe, ale także estetyczne. Możemy wybierać spośród wielu różnych materiałów, ale największą popularnością od lat cieszy się kostka brukowa. Skąd bierze się jej powodzenie i czy jest ono uzasadnione?

Nie tylko szare kwadraty

Podstawową chyba zaletą, jaką posiada kostka brukowa, jest jej wielka różnorodność. Możemy wybierać spośród kostek w ogromnej ilości kolorów i wzorów, możemy też łączyć ze sobą różnego rodzaju kostki. Dzięki temu kostka brukowa daje nam możliwość stworzenia dowolnego wzoru a nawet „narysowania” na naszym podwórku konkretnego kształtu. To sprawia, że sprawdza się w ogrodach, których właściciele cenią sobie oryginalność i estetykę. Specjaliści z malbud.waw.pl biorąc pod uwagę, że z uwagi na niewielkie rozmiary kostka sprawdzi się też w miejscach, w których zależy nam na ułożeniu jedynie niewielkiego fragmentu podłoża.

Układanie kostki, czyli zrób to sam

Kostka brukowa pozwala nam też na zaoszczędzenie kosztów. Nie tylko tych związanych z zakupem materiału (kostka jest materiałem stosunkowo tanim, poza tym możemy wybierać spośród wielu jej rodzajów w różnych przedziałach cenowych), ale też z układaniem. Choć nie jest to może dziecinnie łatwe, to jednak przy odpowiednim przygotowaniu układanie kostki brukowej może udać się osobie, która nie ma do tego profesjonalnego przygotowania.