Medycyna

Jak pielęgnować skórę w trakcie ciąży?

Czas ciąży jest wspaniałym okresem w życiu każdej kobiety. Niestety, ciało bardzo zmienia się pod wpływem hormonów oraz nadchodzących zmian, o czym warto pamiętać. Jeżeli przyszła mama w odpowiedni sposób zadba o skórę, może liczyć na to, że nie pojawią się żadne rozstępy, ani inne niepożądane zmiany. Doskonale sprawdzają się w takiej sytuacji kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała.

Na które z nich warto postawić?

Znani w branży dermatolodzy zalecają następujące wytyczne:

  • Doskonale sprawdzają się naturalne peelingi oraz naturalne olejki do ciała, dzięki którym można szybko i skutecznie złuszczać martwy naskórek i pobudzać skórę. Warto postawić na gruboziarnisty peeling solny lub drobniejszy – z cukru.
  • Niezwykle ważnym kosmetykiem jest balsam, który nawilża skórę i sprawi, że będzie ona elastyczna i jędrna. Dzięki niemu, można zapomnieć o rozstępach.
  • Warto postawić też na odpowiednie kremy do pielęgnacji twarzy, najlepiej ze sporym filtrem UV, ponieważ na skórze ciężarnych często pojawiają się słoneczne przebarwienia.

Najlepszy wybór dla kobiet w ciąży?

Kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała takie jak olejki to zawsze najlepszy wybór w ciąży. Warto pamiętać o tym, że wszystkie składniki kosmetyków przenikają przez skórę do krwiobiegu. Jednocześnie dostają się również do krwi maluszka. W kosmetykach naturalnych nie ma sztucznych konserwantów, ani innych szkodliwych składników. Można w pełni bezpiecznie stosować je nawet podczas pierwszego trymestru. Takie rozwiązanie polecają często dermatolodzy oraz kosmetyczki, dbając o zdrowie swoich pacjentek. Warto szukać też naturalnych kosmetyków przeznaczonych właśnie dla pań w ciąży. Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Dlatego też można wybrać kosmetyki, które będą miały podwójne działanie, a mianowicie posłużą kobiecie podczas ciąży oraz we wczesnej fazie macierzyństwa. Można zaopatrzyć się także w preparat przeciw rozstępom.