Inne

Czym są soczewki fotochromowe?

Ostatnie lata przyniosły bardzo dynamiczny rozwój technologii wykorzystywanych w optyce, co umożliwiło dostarczanie klientom o wiele bardziej zaawansowanych produktów z branży okulistycznej. Zaawansowana wiedza z zakresu optyki, wraz z rozwiniętą technologią produkcji umożliwiła masowe wprowadzenie nowego rodzaju szkieł, jakimi są soczewki fotochromowe, coraz bardziej popularne.

Czym właściwie są soczewki fotochromowe?

Soczewki tego typu są zbudowane ze specyficznego rodzaju szkła. Schemat ich działania jest bardzo prosty, ale najpierw trzeba wyjaśnić po co właściwie stosuje się to rozwiązanie. Soczewki fotochromowe dedykowane są dla osób przebywających cały dzień na słońcu. Jednak w przeciwieństwie do klasycznych, przyciemnianych szkieł ich działanie sprawia, że wzrok nie męczy się tak szybko, a ich noszenie nie sprawia dyskomfortu w żadnych warunkach, gdyż dopasowują się do warunków oświetleniowych. Zasada ich działania polega na tym, że szkła przyciemniają się wraz ze wzrostem intensywności promieni słonecznych, a mianowicie padających na szkła promieni UV, czyli ultrafioletowych.

Jakie są plusy soczewek fotochromowych?

Soczewki fotochromowe ze względu na swoje działania sprawiają, że można nosić te same okulary niemalże przez cały dzień i nie odczuwać dyskomfortu w oczach, który towarzyszy noszeniu klasycznych szkieł, które szybko męczą wzrok, gdyż nie są w stanie dopasować się do aktualnego poziomu światła. Nie posiadając soczewek fotochromowych należałoby się zaopatrzyć w okulary z różnym poziomem przyciemnienia, podczas gdy posiadając soczewki tego typu wystarczy jedna para okularów, która spełni swoją rolę w każdych warunkach.